Досягнення

Фото 1 Фото 2

Херсонський ясла-садок №37 компенсуючого типу
Херсонської міської ради

"РОЗУМНИЙ ГНОМ"

Вітаємо!

Ви на офіційному сайті Херсонського ясел-садка №37 компенсуючого типу Херсонської міської ради. Цей сайт був створений для того, щоб батьки завжди були в курсі повсякденного життя нашого дитячого садка та знали про нього більше. У будь-якому куточку світу ви можете зайти до інтернету і дізнатися остінні новини з нашого дошкільного навчального закладу. Бажаємо, щоб наш сайт став для вихователів помічником, для батьків - порадником у вихованні, а для дітей - надійним всезнаючим другом.

З повагою, адміністрація

Контакти
м. Херсон,
вул. Лавреньова 6,
e-mail: det.sad37@ukr.net, (0552)29-09-38
(096)532-67-07
(050)554-55-19

«Здорова дитина – щаслива родина!»

«Здорова дитина - щаслива родина!»31.01.2020р. у Херсонському ясла-садку № 37 компенсуючого типу Херсонської міської ради, в рамках проведення фестивалю професійної педагогічної творчості серед закладів дошкільної освіти міста, відбулося чергове засідання батьківської школи «Успішне партнерство». У ході роботи педагоги ясла-садка розкрили питання фізичного розвитку дошкільника, познайомили батьків із можливими методами покращення фізичного стану не тільки дітей але й дорослих. Тема була актуальною не лише для батьків, оскільки на передодні в педагогічному колективі ясла-садка відбулося засідання педради з теми «Практична взаємодія з батьками вихованців у справі фізичного розвитку дошкільників».


Головною метою заходу було педагогічне просвітництво батьків та залучення їх до активної участі. І це вдалося педагогам, бо наприкінці робочого дня матусі та батьки із задоволенням виступали в ролі дітей, слухняно виконуючи запропоновані вправи. Фізична активність та зацікавленість темою викликали у батьків багато позитивних вражень та відгуків, подарували бадьорий настрій.


Завдяки роботі школи «Успішне партнерство», батьки стають активними учасниками освітнього процесу у повсякденному житті ясла-садка.

«Зимовий калейдоскоп»

«Зимовий калейдоскоп»


Упродовж зимових свят у Херсонському ясла-садку № 37 компенсуючого типу Херсонської міської ради пройшли тематичні днідитячої творчості. Кожен день, починаючи з 2 по 10 січня був присвячений окремій темі. Вихованці кожної вікової групи разом з педагогами виготовляли: різдвяну листівку, чарівну сніжинку, зимову їдальню для птахів, пройшов конкурс «Надамо друге життя непотрібним речам». Окрім творчої діяльності інструктором з фізкультури було організовані цікаві, казкові спортивні розваги, під час яких в гості завітали казкові герої: Розумний гном, снігова чаклунка та веселий сніговик.

Фіналом цього творчо-розважального періоду була організована виставка «Зимовий калейдоскоп», із залученням батьків вихованців до голосування, з метою виділення найкрасивіших та творчих робіт. Виставка проходила з 11 по 15 січня, в ході якої батьки вихованців віддавали свої голоси у скриню для голосування.

Діти отримали багато позитивних вражень та із нетерпінням чекали результатів голосування. За підсумками якого, кожну вікову групу було відзначено подяками за різними номінаціями та смачними подарунками.

Херсонські школярі подарували дитсадку спортивний комплекс

Херсонські школярі подарували дитсадку спортивний комплекс


Херсонські школярі подарували дитсадку спортивний комплекс

Подорож до країни казок

«Вишиванка – символ України, дзеркало народної душі»

«Вишиванка – символ України, дзеркало народної душі»»


Вихованці та педагоги ясла-садка № 37 відсвяткували свято вишиванки, яке в цьому році ми святкуємо 17 травня. Це свято не лише сприяє патріотичному вихованню дітлахів, але й покликане зберегти споконвічні народні традиції етнічного українського одягу.

Упродовж свята заполонило очі різнобарв’я кольорів українського одягу! Діти із зацікавленням розглядали один одного та демонстрували власний одяг. Адже малюки, одягнувши вишиванки, почувались причетними до прадавнього коріння українського народу. Педагоги та діти були горді з того, що теж є учасниками всеукраїнського свята, що об’єднало і дітей і дорослих, які пишаються та поважають багаті традиції українського народу.

В ході свята діти танцювали запальні українські таночки, разом із вихователями співали народні пісні і жартували. Кульмінацією свята став конкурс дитячого малюнка на асфальті «Намалюю Україну», у якому брали участь усі діти закладу дошкільної освіти.

Яскраві костюми, українські мелодії, та щирі усмішки створили святковий, піднесений настрій у дітей, залишили яскраві емоції, які стануть запорукою пробудження патріотичних почуттів у сьогоднішніх дошкільнят.
Тренінг дитячо-батьківськіх відносин за мотивами казки Вл. Капнінського «Сніжинка»

Тренінг дитячо-батьківськіх відносин за мотивами казки Вл. Капнінського «Сніжинка»


18 січня 2018 року у дитячому яслах-садку №37 компенсуючого типу практичним психологом – методистом Кірилейза Т.В. було проведено тренінг дитячо-батьківськіх відносин за мотивами казки Вл. Капнінського «Сніжинка».

Тренінг відвідали діти да батьки старшої групи «Карамелька» (вихователі Ястребова О.В. та Кацав Т.Ф.)

Метою даного заходу було донести батькам, що сьогодні, коли технічний прогрес так агресивно втручається в наше життя, ще існують способи побути з дитиною в тісному емоційному контакті, і це – казка. Коли через метафору, гру-драматизацію є можливість безпечно обговорювати такі важливі теми, як вибір, відповідальність, неможливість чогось…

Присутність батьків допомагає дитині відчути себе більш впевненою, важливою, захищеною, прийнятою. Дитина має змогу отримати підтримку від батьків «тут і зараз». Натомість, батьки підчас такого заняття отримують досвід, як донести досить складні для обговорення речі власній дитині.

Це заняття було насичено вправами, які стимулювали сенсорні системи дитини: візуальну (за допомогою використаного мультимедійного обладнання, спеціального освітлення тощо), слухову (музичний супровід, інтонаційно обарвлене оповідання), тактильну (надання досвіду порівняння різних тактильних відчуттів – лід, гарячий-холодний подих та ін.), вестібулярну (за допомогою спеціальних вправ), проприоцептивну (відчути та порівняти різну вагу, тиск, напругу).

Крім того, заняття мало на меті й наступне:- збагачення словнику,- розширення уявлень дитини про навколишнє середовище;- елементи дослідницької діяльності (властивості води); формування здатності дитини регулювати процеси збудження та гальмування, розвивати уміння перемикатися з активної діяльності на пасивну;- розвивати вміння планувати власні рухи;- врівноважувати психіку, знімати емоційну та тілесну напругу.

Тренінг завершився майстер-класом з виготовлення сніжинок за допомогою апликації. Діти створювали для себе згадку про заняття разом з батьками, що сприяло ще більшої емоційної близькості, розумінню того, що, «подорожуючі казкою» разом, батьки та діти розуміють, як цікаво бути допитливим, пізнаючі нове та невідоме, змінюватися самому.

Свято Стрітення

Свято Стрітення


15 лютого 2018 року у Херсонському ясла-садку № 37 компенсуючого типу Херсонської міської 45 дітей старшого дошкільного віку та запрошені батьки були присутні на святі Стрітення. На святі панувала атмосфера миру, радості та тепла. Адже замість звичних для Стрітення суперечок весни та зими в ході свята зустрілися усі чотири пори року. Які разом із дошкільнятами пригадали усі обрядові свята за українським календарем.

Педагогічний колектив вже другий рік поспіль проводить цикл музичних свят для дітей пов’язаних із календарними традиціями, звичаями і обрядами. В ході яких вихованці знайомляться із багатовіковіковою культурою українського народу.

Завдяки таким заходам вихованці ясла-садка № 37 вчяться любові до рідного краю та своєї країни, в них формується патріотична свідомість виховуються естетичні та моральні почуття.

Подивитися на YouTube

Логопедична школа

«Логопедична школа для батьків»


Для успішного партнерства педагогів з батьками вихованців у Херсонському ясла-садку №37 компенсуючого типу Херсонської міської ради стартувала «Логопедична школа для батьків». У цьому заході брали учать вчителі-логопеди, які презентували логопедичні ігри, що допоможуть в розвитку мовлення дітей та стануть підґрунтям для подальшого успішного навчання в школі. До уваги батьків були запропоновані ігри для збільшення словникового запасу та удосконалення граматичної будови мовлення, ігри з розвитку зв’язного мовлення, мультимедійна презентація з питань розвитку фонетико-фонематичних процесів.

Здавалось би, як можна виконуючі буденні домашні справи, активізувати та розвивати словниковий запас? Батьки зрозуміли, що це не складно, а підтвердженням є те, шо у ході ігор дорослі мали змогу порахувати овочі, порівняти їх, вигадати рекламу, пограти у гру «Що зникло?», «Де знаходиться». На шарі манної крупи малювати літери та ліпити їх з тіста. Також логопеди ознайомили із новинкою веб-сайту ясла-садка – вкладкою «Інтернет-ресурси для батьків» завдяки якій можна пограти з дітьми у сучасні ігри, які доступні у режимі он-лайн в інтернеті.

Окрім цього батьки ділилися власним досвідом спілкування з дітьми та активно задавали питання, мали змогу зануритись у дитинство та знов насолодитись цікавою грою. Та на власному досвіді переконалися, що не обов’язково мати дорогі посібники, навіть простий овочевий набір може стати ігровим та розвиваючим матеріалом, за допомогою якого діти активно залучяться до співпраці.

Результатом цього заходу була подяка від батьків і їхнє бажання продовжити заняття у «Логопедичній школі для батьків».

Крок до зірок

«Таємниця піратської скрині»


У дошкільних закладах освіти м.Херсон стартував конкурс для малечі «Крок до зірок». Метою якого є виявлення та підтримка обдарованих і талановитих дітей, стимулювання гармонійного розвитку їх творчого потенціалу, самореалізації, духовного самовдосконалення, зацікавленості та активізації творчої діяльності дошкільників. Вихованці Херсонського ясел-садка № 37 компенсуючого типу Херсонської міської ради в черговий раз довели, що вони найкращі. Так 19 жовтня 2017 року малюки приймали участь у номінації «Оригінальний жанр».

Для зацікавлення глядачів музичний керівник ясел-садка Редько Тетяна Вікторівна склала вірш після якого глядачі опинилися на острові де із затримкою подиху спостерігали за казковим дійством. Мавпи та пірати знайшли у стародавній скрині музичні інструменти, серед яких були африканський барабан, марокаси, перкусійний шумовий музичний інструмент «Зер-Пу», ксилофон та співочі металеві бокали. Ці старовинні інструменти діти використовували під час гри африканського оркестру.

Організація таких конкурсів дає можливість дітям відчувати себе володарями великої сцени, розкривати свої таланти, отримувати задоволення та унести повні кишені щастя, радощів та оплесків глядачів.

Найціннішим скарбом для вихованців ясел-садка № 37 став диплом управління освіти Херсонської міської ради ГРАН-ПРІ у номінації «Оригінальний жанр». А у другій половині дня маленькі актори на біс показали свій виступ для усіх вихованців ясел-садка, після чого отримали від адміністрації подарунки.

Детальніше про це

До Дня козацтва

«Ми діти козацького роду – землі української цвіт!»

14 жовтня в Україні відзначають Покрову Пресвятої Богородиці та День Українського козацтва. З давніх давен наш народ славиться своєю гостинністю. Так і діти Херсонського ясла-садку № 37 компенсуючого типу Херсонської міської ради запросили напередодні цих важливих для нашої країни свят 12 жовтня дітей старшого дошкільного віку Херсонського ясла-садка № 22 компенсуючого типу для дітей з вадами зору Херсонської міської ради на змагання «Ми діти козацького роду – землі української цвіт!». Активними учасниками змагань були не тільки діти, але й їх батьки. Метою заходу було ознайомити дітей з традиціями та звичаями козаків, долучати дітей та їх батьків до фізкультури через народні забави, виховувати цікавість до занять фізкультурою. В ході свята учасники пригадали майстрів народно-вжиткового мистецтва, змагались використовуючи елементи українського народного танцю, а їх батьки змагались на швидкість у ліпленні вареників. Наприкінці свята усі учасники змагань отримали пам’ятні призи об’єднались у дружньому колі пісні «Україна – це я, Україна – це ти!»
Подивитися на YouTube

День дошкілля

Осінній вернісаж до Дня дошкілля ⇓

У цей чудовий осінній день, коли дошкілля всієї країни святкує професійне свято, педагоги та вихованці Херсонського ясла-садка вітають учасників навчально-виховного процесу: однолітків, всіх працівників ясла-садка та батьків вихованців.

У дружнє коло дітей зібрав улюбленець малюків – веселий Спанчбоб. Веселе свято пройшло на одному подиху, під час якого діти танцювали, співали, грали в ігри та ділились враженнями Батьки заздалегідь готувались до цієї події та виготовили разом з дітьми чудові осінні поробки, які презентували особисто на виставці.

Знаменною подією стало започаткування та відкриття сезонної фотовиставки юних фотохудожників «Осінній вернісаж». Де діти представляли свої фотороботи. Метою цього проекту є розвивати у дітей любов до природи, вчити бачити найголовніше у оточуючому «живу природу», розкривати свої творчі здібності та таланти дошкільників. У фотовиставці брали участь: Лавренко Костянтин, Лавренко Віктор, Пушний Євген, Колебанов Олександр, Єфімова Камалія, Сарана Ілля, Топбаш Демір, Іванічева Злата, Голота Єгор, Мануйло Дмитро, Дегусарва Дар’я, Мікенко Єгор, Южна Софія, Дармосюк Михайло, Михальцов Мирон, Карамишева Софія, Єщенко Даша, Лавренко Костянтин, Лавренко Віктор, Домбровський Михайло.

Фінальною крапкою було проведення з усіма учасниками навчально-виховного процесу святкового флешмобу.

Відвідування краєзнавчого музею

Сонячний світ

Відкриття інклюзивного центру «СОНЯЧНИЙ СВІТ» ⇓

17.09.2017 р. о 11.00 вихованці Херсонського ясла-садка №37 компенсуючого типу Херсонської міської ради прийняли активну участь під час відкриття інклюзивного простору дитячих мрій «СОНЯЧНИЙ СВІТ». Діти подарували «Сонечкам» чудові таночки «Сонячні зайчики», «Чобітки» та жовті повітряні промінчики сонця, щоб ті завжди вели «Сонечок» до омріяних сходинок, а шлях супроводжувався тільки добротою, лагідними зустрічами та ласкавими словами.

Батьки та вихователі вихованців ясел-садка, після виступу дітей, могли переглянути ігрову кімнату, де діти можуть повправлятися на спортивному комплексі, пострибати на батуті, навчитися тримати рівновагу на балансирах, вивчити кольори, помалювати, потанцювати і багато іншого. Зазирнули до казкової, чарівної, сенсорної кімнати де побачили бульбашкові колони зі "справжніми" рибками, які будуть зосереджувати увагу дітей, будиночок з сухого дощу, де кожна дитина зможе залишитися наодинці зі своїми думками та басейн де світяться кульки, які не тільки ніжно масажують все тіло, а й присипляють. Також батьки зазирнули до індивідуальної кімната де діти зможуть індивідуально обрати той вид діяльності, який йому найбільше до вподоби. Участь у таких заходах дає змогу на практиці показати, як необхідно допомагати один одному, крокувати одними сходинками та розвивають у дітей доброту, людяність любов до оточуючих.

Спортивні змагання

З Першим вересня!

Випуск 2016 "Рябинка"


До Дня козацтва