Досягнення

Фото 1 Фото 2

Херсонський ясла-садок №37 компенсуючого типу
Херсонської міської ради

"РОЗУМНИЙ ГНОМ"

Вітаємо!

Ви на офіційному сайті Херсонського ясел-садка №37 компенсуючого типу Херсонської міської ради. Цей сайт був створений для того, щоб батьки завжди були в курсі повсякденного життя нашого дитячого садка та знали про нього більше. У будь-якому куточку світу ви можете зайти до інтернету і дізнатися остінні новини з нашого дошкільного навчального закладу. Бажаємо, щоб наш сайт став для вихователів помічником, для батьків - порадником у вихованні, а для дітей - надійним всезнаючим другом.

З повагою, адміністрація

Контакти
м. Херсон,
вул. Лавреньова 6,
e-mail: det.sad37@ukr.net, (0552)29-09-38
(096)532-67-07
(050)554-55-19

Організація харчування в ДНЗ

Наш кухар, ніби боровик,
Надів біленьку шапку.
Готує нам він борщичек
І сирну запіканку.
Смачний у кухаря пиріг,
Чудова каша манна.
Він дбає про здоров'я всіх, —
Йому подяка й шана!

Шеф кухар: Кречик Ніна Андріївна
Кухар: Суббота Олена Степанівна
Підсобні робітники: Бойченко Наталія Павлівна; Ніколаєва Наталія Іванівна
Комірник: Олек Людмила Акимівна

Харчування дітей проводиться згідно зі спільним наказом МОН України та МОЗ України №298/227 від 17.04.2006 та з наказом №202/65 від 26.02.2013 "Про затвердження змін до Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах . При наявності довідки від лікаря здійснюється дієтичне харчування, яке передбачає зміну технологій приготування страв (готуються тушковані, варені страви). Всі діти отримують триразове харчування.

На виконання рішення виконкому Херсонської міської ради від 20.10.2015 № 365 „Про встановлення для батьків плати за харчування дітей у комунальних дошкільних навчальних закладах міста та вартості харчування”, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 №1591 „Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах”, статтею 35 Закону України „Про дошкільну освіту”, підпунктом 2 пункту 29 Закону України „Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України” від 28 грудня 2014 № 76-VІІІ, Порядком встановлення плати за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 21.11.2002 № 667

З 01 січня 2016 року:
Встановлено для батьків або осіб, які їх замінюють, плату за харчування дітей 25,00 грн. – для дітей дошкільного віку та 17,00 грн. – для дітей переддошкільного віку.:
Для батьків у розмірі 60% від вартості харчування на день (15,00 грн. – для дітей дошкільного віку та 10,20 грн. – для дітей переддошкільного віку) та для дітей з багатодітних сімей (7,50 грн. – для дітей дошкільного віку та 5,10 грн. – для дітей переддошкільного віку).

Пільги на харчування:Плата з батьків не справляється, а саме :

- з окремих категорій дітей, які потребують корекції фізичного розвитку;

- зменшено розмір батьківської плати на 50 % для батьків або осіб, котрі їх замінюють, у сім’ях, в яких троє та більше дітей (7,50 грн. – для дітей дошкільного віку та 5,10 грн. – для дітей переддошкільного віку).

- звільнено батьків, або осіб, які їх замінюють, від плати за харчування дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України „Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”, в яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється Законом України „Про Державний бюджет України”, для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у комунальних дошкільних закладах міста.

- не справляється з батьків плата за харчування дітей у спеціальних дошкільних навчальних закладах (групах) для дітей, що потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, в інших випадках, передбачених законодавством України (діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування; які перебувають під опікою і виховуються в сім’ях; діти працівників органів внутрішніх справ, котрі загинули під час виконання службових обов’язків, тощо).

- встановлено пільги, звільнення батьків або осіб, які їх замінюють, від плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах із сімей, батьки яких загинули в антитерористичній операції.

Звільнення від сплати або зменшення розміру плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах для батьків проводити щорічно, у разі необхідності переглядати протягом року, але не більше одного разу, та запроваджувати в місячний термін після подання встановленим чинним законодавством документів.

Для оформлення пільги на харчування необхідно надати наступні документи:

Діти з малозабезпечених сімей (харчування безкоштовне)
Довідка з Управління праці та соціального захисту населення (оригінал) - 1 шт. (поновлюється 1 раз у півроку)
Ксерокопія свідоцтва про народження дитини - 1 шт.
Довідка форма № 3 - 1 шт.

Діти-сироти (опікуни) (харчування безкоштовне)
Ксерокопія свідоцтва про народження дитини - 1 шт.
Ксерокопія рішення суду про опікунство - 1 шт.

Діти з багатодітних сімей (троє і більше дітей віком до 18 років) (оплата за харчування 50 %)
Ксерокопія свідоцтв про народження всіх дітей - по 1 шт.
Ксерокопія посвідчення багатодітної сім'ї - 1 шт.
Довідка форма № 3 - 1 шт.

Для одиноких матерів пільги Законом не передбачені.
Документи подаються при зарахуванні дитини в дитячий садок або на момент встановлення пільг.

Інструкція з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах
(із змінами)

Організація харчування
Однією з умов збереження та зміцнення здоров’я дитини, підвищення опору її організму до хвороб, і як наслідок успішності у навчанні є повноцінне харчування. Саме тому адміністрацією закладу приділяється велика увага даному питанню.

Організація харчування дітей здійснюється згідно Постанови Кабінету Міністрів України № 1591 від 22.01.2004 року «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», а також «Інструкції про організацію харчування дітей в ДНЗ», чинних санітарних норм та правил.

У закладі встановлено доцільний режим харчування, наявні меню-вивіски (про денне меню), графіки видачі їжі, добові проби, призначені відповідальні особи за організацію харчування, ведеться контроль за дотриманням правил організації харчування з боку медперсоналу та адміністрації.

Харчоблоки, комори, овочесховища утримуються відповідно санітарно-гігієнічним вимогам. Технологічне тахолодильне обладнання в робочому стані. ДНЗ забезпечений необхідною кількістю посуду, котрий промаркований і використовується за призначенням. У місцях миття посуду є інструкції щодо правил миття посуду, використання мийних засобів.

Наявні картотеки страв, орієнтовні двотижневі, сезоні меню, затверджені СЕС, щоденні меню-розкладки, котрі відповідають картотекам страв.

В ДНЗ організоване трьохразове харчування.

В закладі наявний асортимент круп, цукор, борошно, масло вершкове, овочі, риба, м’ясні та молочні продукти, соки тощо. Всі продукти харчування, що надходять в заклад, відповідають вимогам державних стандартів, супроводжуються документами, що засвідчують їх якість. Зберігаються продукти в спеціально облаштованих коморах, овочесховищах, холодильниках, де забезпечено дотримання санітарних норм, в тому числі товарне сусідство, температурний режим тощо. Дані про безпечність якості продуктів та термін їх реалізації систематично фіксується в Журналі бракеражу сирої продукції. Облік продовольчої сировини фіксується в Книгах складського обліку продуктів.

В закладі проводиться відповідна робота з набуття культурно-гігієнічних навичок під часвживання їжі (користування столовими приборами, чергування у групі, сервірування столів і прибирання використаного посуду). Належна увага приділяється культурі прийому їжі.

Основні нормативні документи, які регламентують організацію харчування в ДНЗ:

ЗАКOН УКРАЇНИ ''Про дошкільну освіту''ЗАКOН УКРАЇНИ ''Про дитяче харчування''
ЗАКOН УКРАЇНИ ''Про безпечність та якість харчових продуктів''
Постанова КМУ від 12.03.1992 №305 ''Про затвердження Положення про дошкільний навчальний заклад''
Постанова КМУ від 22.04.2004 №1591 ''Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах''
Постанова КМУ від 22.06.2005 №507 ''Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2002 р. N 1243''
Постанова КМУ від 26.08.2002 №1243 ''Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів''
Cпільний наказ Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров'я України від 26.02.2013 № 202/165 ''Про затвердження Змін до Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах''
Лист МОН України від 21.06.2007 №1/9-394 ''Про здійснення контролю за організацією харчування дітей у дошкільних навчальних закладах''
Спільний наказ МОЗ та МОН України від 01.06.2005 N 242/329 ''Про затвердження Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах''
Спільний наказ МОЗ та МОН України від 17.04.2006 N 298/227 ''Про затвердження Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах''
Спільний наказ МОЗ та МОН України від 15.08.2006 N 620/563 ''Щодо невідкладних заходів з організації харчування дітей у дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладах ''